-ads3-

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur tetë persona të infektuar me virusin korona.

Kurse nga 4 mijë e 572 testime, kanë rezultuar 266 raste të reja me COVID-19.

Në ndërkohë gjatë ditës është raportuar se vendi ka shënuar edhe rastin e parë me variantin e ri Omicron.

Ndërsa 717 persona janë shëruar nga virusi vdekjeprurës dhe 4 mijë e 719 raste janë ende aktive.