E rëndë në Zvicër, burri del i zhveshur në rrugë dhe sulmon për vdekje një grua

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një grua u vra nga një burrë lakuriq në në një park në Mannendorf, afër Cyrihut, sipas një deklaratë të policisë.

“Të martën pasdite, një grua u qëllua për vdekje nga një burrë në Mannendorf”, tha policia kantonale e Cyrihut.

“Kalimtarët raportuan praninë e një burri të zhveshur në Alma Park, i cili bërtiste dhe sulmonte fizikisht personat e tjerë”, shtoi ai. Policia po heton nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin.