Ish-këshilltari i Ilir Metës paraqitet në SPAK

Ish-këshilltari i Ilir Metës, e po ashtu ish-deputeti i LSI, Ralf Gjoni, është paraqitur mëngjesin e kësaj të hëne në dyert e Prokurorisë së Posaçme.

Gjoni është parë të futet në SPAK i vetëm, pa prani avokati.

Sakaq, ende nuk dihen arsyet e thirrjes së tij në SPAK dhe nëse ka lidhje me hetimin pasuror që po bëhet prej kohësh ndaj Ilir Metës dhe bashkëshortes së tij, apo për çështje tjetër.

Detaje tjera nuk u japen.