-ads3-

Shtëllunga tymi kanë mbuluar një pjesë të Pejës.

Nga pamjet dhe informacionet kuptohet se janë duke u djegur depot e Elkosit në këtë qytet, transmeton KlanKosova.tv.

Zëdhënësi i policisë për Pejën, Fadil Gashi, ka konfirmuar për Klankosova.tv, se njësitet policore dhe zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe momentalisht, pos dëmeve materiale, nuk dihet nëse ka të lënduar.