Përplasi “Bugattin” 1,7 milionë paund të Cristiano Ronaldos, zbulohet shoferi “rebel”

Ditën e djeshme është raportuar se në Mallorca është përfshirë në një aksident makina sportive e Cristiano Ronaldos, Bugatti Veyron me vlerë 1,7 milionë paund.

Lajm i imirë është se nuk ka asnjë të dëmtuar, por vetëm dëme materiale. Policia e cila vajti në vendngjarje tha se shofer nuk ishte sulmuesi portugez.

Sot bëhet me dije se shoferi i cili po i jepte në momentin e aksidentit ishte njëri prej truprojave të tij. Ai humbi kontrollin e mjetit dhe rrëqiti duke u përplasur në një mur të një prone në San Coma, Palma de Mallorca, aty ku aktualish Ronaldo po shijon pushimet me familjen e tij.

Pjesa e përparme e Bugattit ishte e shkatërruar, por policia bëri me dije se nuk kishte asnjë të lënduar./