Mickovski ofendon Edi Ramën, si ndjehet Sela dhe Kasami? (VIDEO)

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë tubimit të sotëm para qeverisë ka kritikuar edhe qasjen e kryeministrit Kovaçevski ndaj batutave të Ramës ky i fundit e quajti Dimitar Kovaçevskin “Kryeministër i ardhshme i Bullgarisë Perendimore”.

“Duhej të kthehet dhe ti thotë Ramës: Ju nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori, kjo është Maqedonia ime”, tha Mickoski.

Nuk dihet ende nëse partnerët e Mickovskit, Ziadin Sela dhe Bilall Kasami a do të reagojnë për ofendimet e tij ndaj kryeministrit shqiptar, Edi Ramës.