Kjo është agjenda e mbledhjes së dy qeverive shqiptare

Qeveria e Kosovës dhe ajo e Shqipërisë do të mbajnë sot mbledhjen e tetë të përbashkët, njofton Klankosova.tv.

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e këtij takimi, transmeton Klankosova.tv.

Pritja dhe mbledhja do të mbahen në një hotel në kryeqytet, ku delegacioni i Qeverisë shqiptare pritet të arrijë aty në orën 10:45, derisa në orën 11:00 është planifikuar pritja e kryeministrit Edi Rama nga kryeministri Albin Kurti.

Mbledhja e dy qeverive do të fillojë në orën 11:15, teksa më pas është planifikuar një konferencë për shtyp.

Ndryshe, mbledhja e fundit e dy qeverive ishte mbajtur në nëntor të vitit të kaluar në Elbasan, ku ishin nënshkruar 13 marrëveshje.

Më poshtë agjenda e plotë: