Kate Middleton shfaqet si Princesha Diana në garën e kuajve

Pavarësisht temperaturave të larta që mbizotërojnë në Britani, 40-vjeçarja Kate Middleton u shfaq në garën e kuajve Royal Ascot me Princin William. Çifti mbretëror mbërriti me një karrocë të tërhequr zvarrë nga katër kuaj të bardhë, sipas protokollit për të gjithë anëtarët e familjes mbretërore që shfaqen në eventin madhor vjetor të aristokracisë britanike.

Racecot Royal Ascot filloi të martën, më 14 qershor dhe do të përfundojë të shtunën, më 18 qershor. Dje ishte hera e parë që Duka dhe Dukesha e Kembrixhit ishin prezentë.

Kate Middleton bëri përshtypje edhe një herë me pamjen e saj elegante që të kujton Princeshën Diana, pasi gruaja e Princit William zgjodhi të vishte pothuajse të njëjtin me të cilin Diana ishte shfaqur në garën e kuajve Ascot në vitin 1988. Dukesha e Kembrixhit u shfaq me një fustan të bardhë dhe plotësoi pamjen e saj me një kapele të madhe të zbukuruar me lule, siç e dikton tradita në garat mbretërore të kuajve. /abcnews.al