Juventusi largon nga shitja fanellën e Dybalas

Tifozët e Juventusit vunë re se fanella e Paulo Dybalas është hequr nga dyqani, ndryshe nga ato të Federico Bernardeschi, Giorgio Chiellini dhe Alvaro Morata, ndoshta sepse ai po shkon te rivalët e Interit.

Ish-kapiteni u lirua si lojtar i lirë nga 30 qershori dhe tha lamtumirë në përmbytje lotësh në Allianz Juventus Stadium.

Gjithashtu këtë verë u lëshuan edhe Morata, Berna rdeschi dhe Chiellini, por ndërsa fanellat e tyre mbeten në shitje në faqen zyrtare të Juventusit, e njëjta gjë nuk është e vërtetë për fanellën e Dybala.

Numri i tij 10 është hequr nga faqja dhe nuk mund të blihet më.

Ka disa arsye të ndryshme të sugjeruara për këtë trajtim, duke përfshirë idenë se numri i tij 10 do t’i dorëzohet nënshkrimit të ri,Paul Pogbas kur ai të arrijë nga Manchester United si lojtari lirë.

Një tjetër është se tifozët e Juventusit ndihen të tradhtuar nga vendimi i dukshëm i Dybalas për të nënshkruar me rivalët e tyre të përhershëm, Interin.

La Joya kaloi shtatë vjet në Torino, duke bërë 293 paraqitje për klubin, duke shënuar 115 gola.