Dembele: Ndjehem shumë mirë te Barcelona

Barcelona’s Ousmane Dembele controls the ball during the Spanish La Liga soccer match between Barcelona and Elche at the Camp Nou stadium, in Barcelona, Spain, Saturday, Dec. 18, 2021. (AP Photo/Joan Monfort)
Ousumane Dembele është shprehur se ndihet mirë te Barcelona. Kjo deklaratë e lojtarit vjen pas zërave të shumtë se francezi po e planifikon largimin nga “Camp Nou”. Gjithsesi, ai, në një intervistë të dhënë së fundi, i qetësoi fansat duke thënë se ndihet mirë në Spanjë dhe se nuk e mendon largimin.

“NUK E DI ÇFARË PO THUHET, POR MUND TË DEKLAROJ SE PO NDIHEM MIRË NË SPANJË”, THEKSOI 26-VJEÇARI.

Kontrata e Dembele ka edhe shumë pak kohë derisa të skadojë. Negociatat për vijimin e qëndrimit të tij në “Camp Nou” u shoqëruan me shumë mosmarrëveshje që çuan drejt pezullimit të tyre.