Bruksel: Miratohet udhërrëfyes për zbatimin e marrëveshjeve të energjisë mes Kosovës dhe Serbisë

Kosova dhe Serbia kanë miratuar sot një udhërrëfyes për zbatimin e Marrëveshjeve të Energjisë në kuadër të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Europian në Bruksel.

Këtë e bëri të ditur vet përfaqësuesi i BE-së për negociatat Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, përmes një statusi në twitter, përcjell klankosova.tv.