-ads3-

Reprezentuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, u paraqit titullar për Mallorca-n, duke importuar pikë të madhe nga Sevilla.

Sevilla u nda baras (0:0) me Sevillën, në ndeshjen e javës së 36-të të kampionatit spanjoll.

Muriqi bëri lojë të mirë dhe morën pikë me shije të fitores.

Sevilla zë vendin e katërt me 66 pikë e Mallorca është në të 18-tin me 33 pikë.

Mallorca është në zonën e kuqe dhe e rrezikuar që të largohet nga liga.