Sela takohet me Kurtin: Masat anti COVID do të lehtësohen

Kreu i Aleancës për Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut, Ziadin Sela, ka thënë se Qeveria e Kosovës do të lehtësojë masat për hyrje në Kosovë nga qytetarët jashtë Kosovës.

Sela këtë e bëri të ditur pas takimit që ka zhvilluar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Këto takime janë në funksion të një rivendosjeje të komunikimit më se të nevojshëm. Rajoni ka zhvillime dhe për këtë na duhet bashkëbisedim në mes njerëzve që duhet të kenë një urë që i bashkon që të marrin vendime të rëndësishme”.

“Diskutuam edhe për pandeminë dhe masat, të cilat janë vënë nga Qeveria e Kosovës, për të cilat morëm lajmin se do të lehtësohen”, tha Sela.