Nënkryetari i Lëvizjes BESA Abdush Demiri nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook ka sulmuar funksionarët e BDI-së të cilët mundohen të thumbojnë kryetarin e Tetovës Bilall Kasami duke marrë guxim sipas Demirit të flasin dhe të sygjerojnë se çka duhet të bëjë Bilall Kasami.
Për më shumë, ja postimi i plotë i Demirit:

Edhe për skaj gjendjes së mjerueshme që e katandisën Tetovën pikërisht këta funksionerët e përjetshëm të BDI së ende marrin guxim të flasin dhe të sygjerojnë se çka duhet të bëjë ose mos bëjë kryetari i Tetovës.
Qytetarët e Tetovës e “çliruan” Tetovën nga kthetrat funksionerëve zhvatës, janë qytetarët ata të cilët do të vlerësojnë punën e mëtutjeshme pasi që Bilall Kasami bashkmenaxhon me qytetarët në mënyrë transparente.

Ju të BDI së shiqoni jepni spjegime dhe llogaridhënie për digasterët tuaj se çka keni bë për qytetarët shqiptar, përse po paguajnë fatura maramendëse të rrymës elektrike, përse gjithë këto vite në pushtet asgjë skeni bë për rastet e montuara politike, dhe jeni pikërisht ju përgjegjës për shpërnguljen masive të të rrinjve.
Dhe për fund, ju sugjeroj mos merreni me Tetovën, shiqoni merni guximin dhe publikoni ju kontratat në Ministrinë e Ekonomisë për gjithë këto vite që menaxhoni me të, në mënyrë që të jeni më transparent dhe qytetarët të informohen më drejtë.

#jeni mësuar gjithnjë me mjalt