Arrestohet një kumanovarë në Shkup, dyshohet për vjedhje

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se është arrestuar një kumanovarë i cili ka marrë targat e një veture në Shkup, dhe të njëjtat i ka vendosur në veturën e tij, përcjell T21. Nga MPB thonë se i njëjti është arrestuar ndërsa i është konfiskuar vetura dhe targat e veturës.

“Me datë 31.01.2022 në ora 17.05 në rrugën “11 Nëntori” në Kumanovë, zyrtarë policorë nga SPB Kumanovë kanë arrestuar B.R. (38) nga fshati Mateç, Komuna e Likovës.

Ai dyshohet se në zonën e Shkupit ka vjedhur targa nga automjeti “Opel Vectra”, në pronësi të M.Q. nga Shkupi dhe i ka vendosur në automjetin tip “Volvo”, për të cilin nuk ka pasur dokumentacion të rregullt”, theksojnë nga MPB.