Vdes babai i Halilit nga rasti “Monstra” – Bedri Ajdari: “Lamtumire aga Jenuz, Inshalla takohemi ne Xhennet”

Pas vdekjes së babait të Halilit nga rasti “Monstra”, Bedri Ajdari ka shkruar një postim ngushëllues në Facebook. Ai u shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, farefisit, miqve dhe mbarë shoqerisë.

“Lamtumir aga Jenuz, Inshalla takohemi ne Xhennet, atje ku nuk do te kete as ndarje as vuajtje, ngase keto gjera po i perjetojme ne kete bote te rrejshme nga pushteti i nje shteti te qelbur i cili nuk na la te jetojme te lire ne hallin tone ashtu siq jetojne njerezit e rendomt ne keto troje!”, ka shkruar Ajdari më tutje.
Ai thot se vdekjen e kemi hak të gjithë dhe se kjo është caktim i Zotit.

Postimi i plotë i Ajdarit në Facebook:
Allahu e meshirofte dhe ja falte Xhennetin ages Jenuz.
Familjes, farefisit, miqve dhe mbare shoqerise u shprehim ngushllimet tona me te sinqerta per ndarjen nga kjo jete e keti burri te madh.
Vdekjjen e kemi hak, eshte caktim i Zotit, qe do ta shijoj c’do krijese! Ne jemi te vetedishem dhe te pajtuar me kete realitet, ndaj nuk themi gje tjeter perpos se:
te Allahut jemi dhe te Ai do te kthehemi.
Lamtumire aga Jenuz, Inshalla takohemi ne Xhennet, atje ku nuk do te kete as ndarje as vuajtje, ngase keto gjera po i perjetojme ne kete bote te rrejshme nga pushteti i nje shteti te qelbur i cili nuk na la te jetojme te lire ne hallin tone ashtu siq jetojne njerezit e rendomt ne keto troje!
Motra jone, mbesa dhe nipat tone, mos u merzitni per rahmetliun, beni gajret sepse kompenzimi i vuajtjeve 10 vjeqare nga ndarja familjare per durimin e bere, shpresojme te jete shum i madh ne boten tjeter.