Policia njoftoi se dje u gjetën dy trupa të vdekur të mërgimtarëve në afërsi të hekurudhës në fshatin Tabanovc të Kumanovës, transmeton Portalb.mk.

“Sot në 15:42 në SPB Kumanovë është raportuar se në afërsi të hekurudhës në fshatin Tabanovcë të rajonit të Kumanovës janë gjetur dy trupa të mërgimtarëve të vdekur dhe ende po kryhen kontrolle për përcaktimin e identitetit të tyre”, njoftuan nga SPB Kumanovë.

Nga atje njoftuan se një ekip i policisë së Kumanovës ka bërë inspektim të vendit të ngjarjes.