Si u festua Viti i Ri nëpër botë?Si u festua Viti i Ri nëpër botë?


Qytetarët në mbarë botën festuan Vitin e Ri. Shumica e shteteve vendosën një sërë kufizimesh për festat e fundvitit, me qëllim të frenimit të përhapjes së mëtejmë të pandemisë së koronavirusit. Qytetarët marrin pjesë në festimet për Vitin e Ri në Champs-Elysees të Parisit. Këtë vit, autoritetet anuluan festimet tradicionale me fishekzjarrë dhe drita për shkak […]