PAMJET/ Dëme nga tërmeti në Greqi, shikoni sa të forta ishin lëkundjet

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa qytete të tjera të Shqipërisë.

Në fakt epiqendra e tërmetit ishte në Greqi, por lëkundjet ishin aq të forta sa u ndjenë edhe në vendin tonë

Dëme kolosale pas tronditjes pati në Follorinë.  Banorët u tronditën për disa sekonda, duke bërë që ata të dilnin nga shtëpitë e tyre.

Nga pamjet filmike të xhiruara brenda shtëpive, dallohet se sa i fortë ishte tërmeti.

Sipas të dhënave nga institucionet përkatëse janë ndjerë 4 lëkundje brenda 30 minutave.

Tërmeti i parë ra në Detin Adriatik dhe ishte 2.3 ballë, ndërsa 3 lëkundjet e tjera në Greqi, përkatësisht 5.5, 3.5 dhe 4.8.