Pajaziti: Kurti e harroi Selën, Kasamin dhe Gashin

Shkruan: Naser Pajaziti

Albin Kurti i shfrytëzoi mirë e mirë opozitarët shqiptarë sidomos Ziadin Selën derisa erdhi në pushtet, tash po ja trashë pushtetin Ali Ahmetit, kur dihet se jemi në prag të zgjedhjeve të parakohshme dhe BDI ka përvojën e përdorimit të këtyre fotove.
Albini projektet dhe prioritetet e Qeverisë së tij me Maqedoninë duhej ti promovonte fillimisht me ata që i konsideronte aleatë dhë vëllezër , që e ndiqnin çdo hap në fushatë nga Prishtina deri në Prizren. Sigurisht që pastaj le të punojë dhe të ndjek projektet në rrugë institucionale me ata që janë në pushtet.
Kjo i bie si ajo thënia “kalova lumin, ta dhjefsha kalin!”.
Borxh i ke!