Moti sot me vranësira dhe më i ftohtë

Moti sot do të jetë kryesisht me vranësira dhe më i ftohtë. Gjatë fundit të ditës dhe në mbrëmje me reshje të shiut lokal, në viset malore me reshje të dëborës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa pasdite përgjatë Vardarit do të jetë e përforcuar, nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 4 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 5 deri në 10 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe me erë mesatare nga drejtimi veri-perëndimorë. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 6 gradë Celsiusë.