Moment i frikshëm, treni përplaset me Aeroplanin (Pamje +16)

Policia në Los Anxhelos ka publikuar pamjet kur i jepin ndihmën e parë një piloti të një aeroplani të vogël pak sekonda pasi u godit nga treni. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Pacoima të Los Anxhelosit.

Piloti i aeroplanit pati ngritje të dështuar me avionin e tij, ndërsa u ndal në shinat e trenit në përpjekjen e pasuksesshme, shkruan Indeksonline/

Në ato momente një tren me shpejtësi të madhe ka kaluar në shina duke bërë copë avionin.

Policia ka qëlluar në vendin e ngjarjes dhe kanë arritur të nxjerrin me shpejtësi pilotin e lënduar.

Piloti është në spital dhe është në gjendje stabile./Indeksonline/