-ads3-

Mompha Junior është vetëm nëntë vjeç, por ka një rezidencë dhe një sërë makinash magjepsëse, të cilat ia dhuroi babai i tij i famshëm nigerian.

Atë tashmë e thërrasin ‘miliarderi më i ri në botë’, i cili ka mbi 25 mijë e 700 ndjekës në llogarinë e tij në Instagram.

Vetura si Lamborghini Aventador, Bentely Flying Spur e Frrari janë vetëm disa nga makinat e vogëlushit, i cili shihet në çdo paraqitje me veshje të markave Versace e Gucci.

Ai kishte rezidencën e tij të parë në moshën 6-vjeçare dhe udhëton nëpër botë me avion privat.