Kryeministri bullgar viziton Maqedoninë e Veriut

Kryeministri i Bullgarisë, Kirill Petkov do të qëndrojë sot në Maqedoninë e Veriut për vizitë zyrtare.

Sipas paralajmërimeve, ai pritet të takohet me kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe presidentin Stevo Pendarovski, transmeton TV21.

Sipas paralajmërimeve, ai nuk do të vijë me një zgjidhje për kontestin mes Shkupit dhe Sofjes, por ky takim është paralajmëruar si përpjekje për rikthimin e besimit të humbur.

Fokusi do të jetë do të jetë bashkëpunimi ekonomik dhe tregtar.