Arrestohet një person nga Haraçina dhe një pasagjere me të

Më datë 17.01.2022 në ora 20.15, zyrtarë policorë nga SPB Tetovë, në autostradën Tetovë-Shkup, në stacionin e pagesës rrugore Zhelinë, kanë privuar nga liria personat N.V.(33) nga Haraqina e Shkupit, i cili drejtonte veturën “Seat Ibiza”, me targa të Kumanovës dhe pasagjeren B.B. (24) nga Orllanca i Shkupit, ndaj të cilëve ka pasur të lëshuar fletëarest për shkak të një hetimeve lidhur me dyshimin për kryerjen e veprës penale.
Me urdhër të Prokurorit Publik, personat janë ndaluar në Stacionin e Policisë për procedim të mëtejshëm.Ts