Arrestohet një banor nga Gërçeci i Sarajit, dërgohet në burg për vuajtje të dënimit

Nga Ministria për Punë të Brendshme njoftojnë se mbrëmë në lagjen Aerodrom kanë privuar nga liria 36 vjeçarin A.S. nga fshati Gërçec i komunës së Sarajit.

Siç njoftojnë nga MPB-ja, ndaj personit në fjalë ishte shpallur fletarrestim përmes së cilës është kërkuar për vuajtjen e dënimit me burg.

36vjeçari është ndaluar në stacionin policorë dhe më pas do të dërgohet në burg për vuajtje të dënimit.