Pendarovski do t’ia dorëzon mandatin Kovaçevskit

Presidenti i shteti, Stevo Pendarovski, sot do t’ia jap mandatin për krijimin e kabinetit të ri qeveritar kryetarit të ri të LSDM dhe mandatarit, Dimitar Kovaçevskit.

Nga ana tjetër, kryeparlamentari Talat Xhaferi tregoi projektimin e tij se propozimin për qeverinë e re dhe programi do të parashtrohen më 10 ose 11 janar, ndërsa të votohet deri në mesnatën e 16 janarit, transmeton TV21.