PSG fiton ndaj Bordeaux, shkëlqejnë Mbappe e Neymar

Paris Saint-Germain e ka shënuar fitoren e radhës kampionale. Parisienët në udhëtim fituan 2:3 ndaj Bordeaux në kuadër të javës së 13-të në Ligue 1.

Neymari me dy gola i dha epërsinë e dyfishtë mysafirëve në pjesën e parë. Të dy golat braziliani i shënoi nga asistimet e Mbappes.

Në të 63-tën Mbappe shënoi vet pas asistit të Wijnaldum.

Vendasit shënuan dy gola, përmes Elis dhe Niang, por që nuk mjaftuan për të nxjerrë pikë nga ky takim.

Me fitore, Paris Saint-Germain shkon në kuotën e 34 pikëve në vendin e parë, 10 më pak se Lens që pozicionohet në vendin e dytë.