Tifozët kërkojnë trajnerin anglez para Kontes

Trajneri i Njukasëllit, Stiv Brus nuk do të shkarkohet para ndeshjes së fundjavës me Totehami Spurs, por pronarët sauditë kërkojnë zëvendësim e tij,.

Sipas “The Sun”, tifozët ishin të dëshpëruar me trajernin, Stiv Brus dhe 94 % të votave tifozë duan që ai të largohet sa më parë. Sidoqoftë, veterani do të festojë ndeshjen e tij të 1000-të, si trajner, në krye të ekipit të tij të lindjes.

Ndërkohë, në sondazhin që ka hapur prestigjozia “The Sun”, tifozët duan në stol Frank Lampard, duke e votuar me 37% të votave. Pas tij vjen Antonio Konte, i cili mori 26.6 % të votave.