Milani do fitoren e radhës në ndeshje ndaj Veronës, formacionet zyrtare

Milani dhe Hellas Verona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e tetë në Serie A.

Rossonerët janë nikoqir të veronezëve në ndeshjen e cila pritet të zhvillohet në San Siro me fillim nga ora 20:45.

Ekipi i Stefano Piolit vjen nga një serie e jashtëzakonshme e fillimit të sezonit me gjashtë fitore dhe një barazim, teksa synon fitoren e radhës.

 

Në anën tjetër, mysafirët kanë ngritje të formës në ndeshjet e fundit me dy fitore dhe dy barazim dhe presin rezultat pozitiv nga ky udhëtim i vështirë.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme, marrë parasysh edhe mungesat.

MilanTatarusanu; Calabria, Tomori, Romagnoli, Ballo-Toure; Bennacer, Kessie; Saelemaekers, Maldini, Rebic; Giroud

VeronaMontipo; Ceccherini, Gunter, Casale; Faraoni, Ilic, Veloso, Lazovic; Barak, Caprari; Kalinic