Milan, përmbysje e madhe ndaj Veronës, kuqezinjtë në krye të Serie A


Milan bëri një përmbysje të madhe ndaj Veronës në javen e 8 te kampionatit italian.

Kuqezinjtë u gjenden në disavantazh të dyfishtë qē në mesin e pjeses se parë kur miqte shenuan me ane të Caprari dhe Barak me penallti.

U duk një mbrëmje “jo” per Milanin, por pjesa e dytë pa një skuader te madhe ne San Siro.

Aktivizimi i Leao, Castillejo dhe Krunic i dha Milanit nje tjeter pamje.

Giroud rihapi sfiden ne minuten e 58. Më tej nē minuten e 76 ishte Franck Kessie qe me penallti barazoi shifrat.

Por nuk mbaroi këtu pasi në minuten e 78 njē autogol i Guenter vendosi ndeshjen dhe fitoren e Milanit

Kuqezinjte ngjiten te paret me 22 pike ne pritje te duelit Napoli vs Torino.

Skuadra e Piolit eshte tashme 5 pike para Interit qe u mposht 3 me 1 nga Lazio.