Lazio i shkakton humbjen e parë Interit

Lazio i shkakton humbjen e parë Interit, me rezultat 3:1.

Perishiq në minutën e 12-të u tregua i saktë nga penalltia, duke kaluar në epërsi me 0:1 Interin.

Megjithatë Lazio tregoi lojë të mirë në pjesën e dytë duke shënuar dy herë.

Në minutën e 64-të, Immobile realizoi nga penalltia për 1:1.

Anderson në minutën e 81-të realizoi 2:1 dhe Milinkoviq – Saviq për 3:1 në atë të 90+1.

Futbollisti Elseid Hysaj shkaktoi penallti në minutën e 11-të, të cilën e realizuan zikalitrit.
Hysaj u zëvendësua në minutën e 66-të.

Pa javës së 8-të në Serie A, Interi renditet në vend të tretë me 17 pikë, ndërsa Lazio gjendet në të 5-tin me 14 sosh.