Haziri thotë se Kurti s’po guxon ta dërgojë draftin e Asociacionit në Kushtetuese

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri, mban konferencë për media.

Nënkryetari i LDK-së, Lufti Haziri thotë se kryeministri Albin Kurti nuk ka guxim që draftin e Asociacionit ta dërgojë në Gjykatë Kushtetuese.

“Një kryeministër që nuk guxon ta dërgojë vendimin e vet në Gjykatë Kushtetuese. Nuk mund ta dërgojë, nuk guxon”, tha ai.

“S’po guxon një vendim të qeverisë ta dërgojë në gjykatë, të ia besojë burrave dhe grave që janë niveli më i lartë i drejtësisë që lidhet me Kushtetutën”, shtoi Haziri, raporton Klankosova.tv.