Ermira Mehmeti për TS: Vazhdoj punën profesionale si Notere

Pas publikimit të lajmit se Ermira Mehmeti do të jetë zv/kryeministre për Çështje Evropiane, ka demantuar këto lajme duke thënë se ajo vazhdon punën profesionale si notere.
“Demantoj lajmin e publikuar në TS, vazhdoj punën profesionale, sjam kandidate, si takojë asnjë partie dhe nuk kam aspirata” tha për TS Mehemti.

VLEN në qeverinë e Hristjan Mickovskit do të ketë:

– Zv/kryeministrin e parë
– Kryeparalemtarin
– 5 Ministri
– 5 Sekretar shtetëror
– 7 zv/ministra dhe shumë drejtori

Portali TS, ditëve në vijim do të publikojë edhe emrat e ministrave dhe drejtoritë e marra nga marrëveshja VMRO-VLEN. /TS/