-ads3-

Pamje të rënda ka pasur në pjesën e parë të ndeshjes finale të Ligës së Konferencës, në duelin Fiorentina – West Ham.

Në minutën e 33-të, kapiteni i Fiorentinës, Cristiano Biraghi, u qëllua me gota të birrës nga tifozët e West Hamit dhe u gjakos.

I inatosur, Biraghi u tregonte gjakun tifozëve anglez137 për gjestin e bërë.