Humb jetën shoferja që pësoi aksident në tunelin T1 të Maqedonisë së Veriut

Ka ndërruar jetë shoferja e automjetit që mëngjesin e sotëm u rrokullis në tunelin T1 në aksin rrugorë Gjevgjeli-Negotinë, pëprcjell TV21. Nga Prokuroria thonë se është urdhëruar kryerja ekspertizës për aksidentin ndërkaq trupii pajetë i T.P.P. është dorëzuar për obduksion.

“Prokuroria Themelore Publike e Kavadarit ka bërë kontroll në vendin e ngjarjes dhe do të urdhërojë ekspertizë të komunikacionit për të përcaktuar shkaqet e aksidentit. Po ashtu, është urdhëruar autopsi edhe për gruan e ndjerë 47 vjeçare – vozitëse e cila ka qenë e vetme në veturë, njofton Prokuroria.