Dhunohet një e mitur në Mitrovicë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, nën dyshimin për dhunimin e një të miture.

Rasti ka ndodhur në Mitrovicë.

Njoftimi i plotë i policisë:

DHUNIM/Mitrovicë 25.03.2023 – 13:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se ka kryer veprën e dhunimit ndaj viktimës femër kosovare- e mitur. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.