-ads3-

Mbrojtësi i majtë, Fisnik Zuka, është rikthyer në ekipin e Renovës së Xhepçishtit të Tetovës.

“Zuka ishte pjesë e Renovës për dy vite (2018 deri në vitin 2020), më pas u largua për në Rabotniçki dhe më pas u kthye te Shkupi. Zuka ka luajtur edhe për skuadrën shqiptare Flamurtari.

Ky është përforcimi i parë për Renovën pas përfundimit të pjesës vjeshtore të sezonit.
Për momentin, nga Renova është larguar kapiteni Argent Gafuri dhe kaloi te Voska”, shkruan media maqedone “Ekipa.mk”.

“Zuka nuk ka qene në planet e Shkupit këtë sezon, ndaj te Renova me siguri do të arrijë të marrë më shumë minuta”, shkruan me tej.