Arrestohet i riu nga Krushopeku i Shkupit! Kapet duke kontrabanduar emigrantë

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se sot, respektivisht pas mesnate është arrestuar një 23-vjeçar nga Krushopeku i Shkupit, përcjell TV21. Personi në fjalë është kapur duke transportuar emigrantë afër vendkalimit kufitar Bogorodicë, respektivisht në magjistralen Udovë-Demir Kapi.

“J.Ll. po transportonte nëntë persona – emigrantë, pesë nga Siria dhe katër nga India – me një automjet të pasagjerëve “Golf””, thuhet në njoftimin e MPB-së.