-ads3-

United pësoi humbjen e katërt në gjashtë ndeshje në Premier Ligë pasi humbi nga rivalët e tyre vendas në Old Trafford, duke regjistruar vetëm një goditje të vetme në portë në një derbi të njëanshëm.

“Nuk mund ta shikoj veten dhe të them se kjo është mënyra se si dua të luajë Manchester United”, tha Solskjaer më pas.

Pas një jave relativisht stabilizuese – United mundi Spurs 3-0 dhe rrëmbeu një barazim 2-2 në minutën e fundit me Atalantën – ata u rikthyen në acarim me vetëm katër prekje brenda kutisë së Cityt.

“Ole është nën presion të madh, por gjëja e parë që duhet të ndodhë është se ai ka nevojë për një ekip me guxim”, tha Neville.

“Deri në fund të sezonit të kaluar, ndjesia këtu [në Old Trafford] ishte se kishte përparim sepse ata përfunduan të dytët në ligë. Të gjithë atëherë menduan se ata morën rekrutimin e tyre drejtë në verë.

“Pra, klubi nuk ka planifikuar për këtë. E di që ka disa tifozë të United që mendojnë se klubi duhet të kishte vepruar dy javë më parë sepse Antonio Conte ishte në dispozicion, por ky klub nuk do ta emëronte kurrë Conten dhe ata nuk janë të përgatitur për këtë moment sepse ata kanë planin pas Ole.

“Unë nuk mendoj se ka ndonjë shans që të ketë një vendim [për menaxherin] gjatë këtij sezoni, përveç nëse bëhet kaq keq dhe po shkon deri në pikën ku është kaq keq. Ata janë 11 pikë larg majës së ligës. Askush nuk e ka pritur këtë. Askush nuk do ta priste që United do të zhytej kaq poshtë në këtë pikë të sezonit .

“Unë mendoj se ai ka disa javë për të zgjidhur atë”, ka përfunduar Neville.