Zbulohet “ishulli i lojërave vdekjeprurëse” të filmit hit Squid Game

Kushdo që ka parë sezonin e parë të “The Squid Game” do të ketë pyetur veten: ku është ishulli ekzotik ku zhvillohen lojërat?

Ku i çojnë ata protagonistët për të luajtur lojën vdekjeprurëse? Përdoruesi i Tik Tok @thegoogleearthguy duket se e ka gjetur.

Kërkimi midis ishujve verilindorë të Koresë së Jugut për një territor që Google Maps e përcakton si “Seungbong-ri ???” i ngjan shumë formës së ishullit nga seria e njohur Netflix.

Tashmë ekzistojnë dhe zëra që kanë paralajmëruar për mundësinë që aktivitetet e kryera në ishull të jenë të vërteta.