Woody Harrelson ‘grushton njeriun që i bëri fotografi atij dhe vajzës së tij në vetëmbrojtje’

Woody Harrelson goditi me grusht një burrë i cili dyshohet se nuk do të ndalonte së fotografuari atë dhe vajzën e tij. Policia u thirr në Hotelin Watergate në Uashington DC rreth orës 23:00 të Mërkurën mbrëma në përgjigje të një raporti për një sulm në kuvertën e çatisë. Ata gjetën disa njerëz atje, përfshirë aktorin 60-vjeçar-i cili ka tre fëmijë, Deni, 28, Zoe, 25, dhe Makani, 15, me gruan Laura Louie-dhe një nga fëmijët e tij Policia tha se një burrë, i cili dukej se ishte i dehur, kishte bërë fotografi të Harrelson dhe vajzës së tij, dhe ylli i The Hunger Games dyshohet se iu afrua atij dhe i kërkoi atij të ndalonte dhe të fshinte fotografitë që ai kishte bërë tashmë. Një raport nga policët më pas tregon se si Harrelson thuhet se deklaroi se ai kishte një mosmarrëveshje verbale me njeriun që ‘u tërhoq drejt tij’ në një përpjekje për të ‘kapur qafën’ e tij, dhe kështu ai e goditi atë ‘në qafë në mbrojtje të vetes’. Dëshmitarët mbështetën Tre tabelat jashtë Ebbing, rrëfimin e yllit të Misurit për atë që kishte ndodhur, dhe policia i tha NBC Washington -it deklaratat e tyre sugjeronin se burri tjetër kishte qenë agresor.