-ads3-

Lazio dhe Inter do të përballen sot me fillim nga ora 18:00.

Pritet të jetë një ndeshje jashtëzakonisht interesante mes dy skuadrave.

Interi kërkon fitoren dhe vazhdimësinë, kurse Lazio synon që të ngjitet edhe më lartë në tabelë.

Tashmë janë mësuar formacionet zyrtare, atje ku nuk ka vend për Vedat Muriqin tek formacioni i Sarrit.

Muriqi është në bankën rezervë, megjithatë mund të ketë minuta në këtë takim.