Italia-Belgjika, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 15:00 do të luhet ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve në mes të Italisë dhe Belgjikës.

Roberto Mancini dhe Roberto Martinez, do t’i fusin në lojë këta futbollistë.

Italia është mposhtur në gjysmëfinale nga Spanja me rezultat 2:1, ndërkaq Belgjika është mposhtur nga Franca me rezultat 3:2.

E në finale të Ligës së Kombeve do të takohen Franca dhe Spanja.