-ads3-

Pas më shumë se 10 orëve negociata në Ohër, ka përfunduar edhe pjesa e dytë e takimit në mes të Kosovës dhe Serbisë.

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borell pritet që të dalë në konferencë për media për të bërë të ditur rezultatin e bisedimeve në mes të Kurtit dhe Vuçiqit.

Gazetari i TS, Nevri Ademi pas pak do të na raportojë për marrëveshjen finale mes Vucic dhe Kurtit.