-ads3-

Artin Spahiu nga dega e Dibrës nuk ka nguruar që të shpreh hapur mospajtimin e tij kundër qëndrimeve të Grupit të Zjarrit shkruan Tetovasot.Ai në një postim në rrjetet sociale ka thënë se të kërkosh BDI-në e para 8 viteve, BDI-në e amoralitetit është dashakeqësi.

Sipas tij,të kërkosh BDI-në e para tetë viteve, do të thotë që, si atëherë, kur ata që nuk kishin pushtet dhe nuk kishin funksione luftonin me mish e me shpirt për të mbrojtur bashkëpartiakët e tyre nëpër funksione kur ata akuzoheshin për krim, korrupsion, amoralitet, keqpërdorim detyre, paaftësi… dhe asnjëherë nuk dolën për të kritikuar njëri tjetrin, ndërsa në anën tjetër të dalësh të kritikosh funksionarët e partisë pa asnji arsye, vetëm për interesa personale, është më shumë se dyfytyrësi- Dashakeqësi! është shprehur Spahiu nga Dega e Dibrës .TS