-ads3-

Dy persona janë arrestuar në fshatin Petrovc të Kamenicës.

Ata dyshohet se kanë vjedhur 300 euro nga arka e xhamisë së fshatit.

Pas intervistimit, me vendim të prokurorit të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

“Fsh. Petrovc, Kamenicë 10.09.2022 – 05:30. Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj kosovarë të mitur, pasi që ditë më parë kishin vjedhur rreth 300 euro nga arka e ndihmave të xhamisë së fshatit. Me vendim të prokurorit pas intervistimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”.