-ads3-

Pas takimit me kreun e BDI-së Ali Ahmetin, Izet Mexhiti nga dega e Cairit sfidon opozitën ku thotë se nëse ka interpelancë për Grubin votoj pro-shkarkimit, raporton Klan M.

”Nuk e kemi shfrytëzu deri tash por këtë mund ta bën edhe opozita shqiptare të merr inciativë për interpelancë ndaj Artan Grubtit”

Në pyetjen se a do votonte Izet Mexhiti.

Ai u përgjigj se ”PO” do të votonte për shkarkimin e Artan Grubit.

Kësaj i u përgjigj kryetari i ASH-së Arben Taravari i cili tha se nuk e luajmë lojën e BDI-së.

”Zotri Mexhtiti i kisha dërgu një porosi se nuk e kemi ndërmend ta luajmë lojën e tyre, i uroj suksese aty ku gjindet se nuk e di a është pro apo kunder Aliut pa marre parasysh suksese të ketë dhe le te vazhdon me politiken aty ku don, ne e kemi sfiduar disa herë Izet Mexhitin aj e din më mire por do ja lëm kohës” – tha Taravari. /KlanMacedonia/