-ads3-

Mëngjesi sot do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira lokale të ulëta deri në mesatare. Pasdite moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, do të ketë kushte për paraqitje të stuhive me breshër dhe erë të fortë. UV=9.

Temperatura maksimale do të arrijë 36 gradë Celsius ndërsa minimalja do të bie në 14 gradë Celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperaturë minimale 20 gradë Celsius, kurse maksimalja do të arrijë 35 gradë Celsius.