-ads3-

Liverpool do të luajë me Watfordin, në kuadër të javës së 30-të në Premier League.

Ndeshja do të zhvillohet në “Anfield” me fillim nga ora 13:30.

“Të kuqtë” janë në formë të mirë në përballjet e fundit dhe do të synojnë që këtë ecuri pozitive ta vazhdojnë edhe ndaj Watfordit.

Teksa, Watfordi është në vendin e 18-të, dhe do të synojë që të befasojë skuadrën e Liverpoolit, për t’u larguar nga zona e rrezikshme.

Dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare.